KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13372209
nr 1337 2209
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Flicka, "Amazonas", Signerad. Motivet: 18x9
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:57:07
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
700 kr
6
800 kr
6
900 kr
1.000 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman