KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13372209

nr 1337 2209

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Akvarell, Flicka, "Amazonas", Signerad. Motivet: 18x9

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 13 juli 2020
kl 19:57:07

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman